Zasady udostępniania informacji publicznej
- Udostępnianie informacji publicznej realizowane jest przede wszystkim poprzez umieszczanie i aktualizowanie informacji w Biuletynie Informacji Publicznej.
- Informacja, która nie została udostępniona w BIP jest udostępniana na pisemny wniosek zainteresowanego.
- Wnioski o udzielenie informacji publicznej należy składać w sekretariacie szkoły.
- Udostępnienie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli informacja nie może być udostępniona w wyznaczonym terminie wnioskodawca zostaje poinformowany o powodach opóźnienia i terminie udzielenia odpowiedzi.
- W przypadku odmowy udostępnienia informacji publicznej wnioskodawcy przysługuje odwołanie. Odwołanie od decyzji rozpatruje się w terminie 14 dni.
- Odmowa udostępnienia informacji publicznej nastepuje w drodze decyzji administracyjnej.
- Za udzielenie informacji publicznej mogą być pobierane opłaty, jeżeli szkoła będzie musiałaponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznościa przekształcenia informacji na formę wskazaną we wniosku. Wnioskodawca będzie poinformowany o wysokości opłaty.
- Dostęp do informacji publicznej jest ograniczony w przypadkach:
- informacji niejawnej (tajemnicy państwowej i służbowej),
- informacji stanowiącej tajemnicę ustawowo chronioną (tajemnicę zawodową lub jednostki organizacyjnej),
- tajemnicy przedsiębiorcy, chyba że przedsiębiorca zrezygnuje z przysługującego mu prawa,
- ze względu na prywatność osoby fizycznej, z dwoma wyjątkami (ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach fizycznych pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniemtych funkcji, w tym o warunkach powierzania i wykonywania funkcji oraz osoba wtedy kiedy osoba fizyczna rezygnuje z przysługującej ochrony jej prywatności).